صفحه اصلی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات

خدمات بیمه‌های اتکایی

پوشش اتکایی بیمه‌های اشخاص

پوشش اتکایی بیمه‌های اشخاص شرکت بیمه اتکایی سامان

بیمه‌های اشخاص، افراد و خانواده‌های آن‌ها را در مقابل خطراتی از قبیل فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و خسارت به اموال شخصی پوشش می‌دهد. معمولاً این خطرات به گونه‌ای هستند که شخص به تنهایی توانایی جبران خسارت آن‌ها را ندارد و با این پوشش می تواند اطمینان داشته باشد که در هنگام بروز حوادث ناگوار، او و خانواده او با مشکلات مالی و ورشکستگی مواجه نمی‌شوند.
این نوع بیمه علاوه بر جبران خسارات و آرامش خاطر می‌تواند جنبه پس‌انداز نیز داشته باشد و حتی منبع درآمدی برای افراد در زمان سالخوردگی باشد.
یکی از مزایای بیمه‌های اشخاص این است که فرد با توجه به توان مالی خود می‌تواند انتخاب کند که تحت پوشش چه نوع خطراتی می‌خواهد باشد. مسلم است با پرداخت حق بیمه بیشتر، فرد در مقابل خطرات بیشتری تحت پوشش خواهد بود.
بیمه های اشخاص انواع مختلفی دارد که رایج ترین انواع آن‌ها در ایران شامل موارد زیر است:

1) بیمه‌های زندگی

بیمه‌های زندگی نه‌تنها می‌توانند پشتوانه فرد در دوران بازنشستگی و ازکار افتادگی باشند، بلکه از خانواده وی بعد از فوت او نیز حمایت می‌کنند، و حتی اقساط وام فرد بیمه‌شده را بعد از فوت وی بازپرداخت می‌کنند.
پر‌طرفدار‌ترین نوع بیمه زندگی، “بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری” است که می‌تواند بعد از مدتی به عنوان منبع درآمد برای فرد باشد.

2) بیمه‌های درمان

با توجه به اینکه ممکن است هزینه‌های درمانی و بیمارستانی بیشتر از توان مالی فرد شوند و بیمه‌های پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی، مقدار کافی از این هزینه‌ها را پوشش ندهند، بیمه درمان به صورت گروهی افراد را تحت پوشش قرار می دهد.

3) بیمه‌های حوادث

با توجه به حرفه و فعالیت‌هایی که فرد دارد، خطرهای مختلفی او را تهدید می‌کند. ورزشکارن حرفه‌ای، افرادی که شغل‌های خطرناک دارند و حتی دانش‌آموزانی که به صورت گروهی سفر می‌کنند، به این بیمه برای در امان ماندن از حوادث احتمالی نیاز دارند. شرکت بیمه اتکایی سامان با داشتن مجوز فعالیت اتکایی در بیمه‌های اشخاص، آماده همکاری با شرکت‌های بیمه در در قالب قراردادهای اتکایی در رشته‌های زندگی، درمان و حوادث می‌باشد.